941-922-9022

Representative Council

FIRST NAME LAST NAME WORK SITE SR REP ELECTED TERM
BOZENA GUERINO ALTA VISTA ELEMENTARY SR 2016/18
KRISTI HUGGLESTONE ALTA VISTA ELEMENTARY 2016/18
PATTY HUDDA ASHTON ELEMENTARY SR 2015/17
DENISE ISAACSON ASHTON ELEMENTARY 2015/17
KAM CAMARA ATWATER ELEMENTARY SR 2015/17
CARRIE CHOLLEY ATWATER ELEMENTARY SR 2016/17
MARINA LAMELA ATWATER ELEMENTARY 2015/17
SUSAN WILHELM BAY HAVEN BASICS PLUS SR 2016/18
JANICE WRIGHT BAY HAVEN BASICS PLUS 2016/18
GAIL FOREMAN BOOKER HIGH 2015/17
DIANE GRIFFITHS BOOKER HIGH SR 2015/17
LILLIAN MIGNANO BOOKER HIGH 2015/17
INEZ CLARK BOOKER MIDDLE 2016/18
KIM CLAY BOOKER MIDDLE SR 2016/18
ANGELA O’DELL BOOKER MIDDLE 2016/18
TAMARA MEDVETZ BRENTWOOD ELEMENTARY SR 2015/17
ANN VACCARO BRENTWOOD ELEMENTARY 2015/17
TONY ABREU BROOKSIDE MIDDLE SR 2016/18
JAMES CLARK BROOKSIDE MIDDLE 2016/18
CHRISTI MCDOWELL-CAMERON BROOKSIDE MIDDLE 2016/18
MILISSA CULBERTSON CRANBERRY ELEMENTARY SR 2016/18
NICOLE NAPPI CRANBERRY ELEMENTARY 2016/18
GAYLE NEHER CRANBERRY ELEMENTARY 2016/18
ASHLEIGH DAVIS EMMA E. BOOKER ELEMENTARY 2016/18
DEBORA FERNANDEZ EMMA E. BOOKER ELEMENTARY 2016/18
BRENDA SABADOS EMMA E. BOOKER ELEMENTARY SR 2016/18
PENELOPE SHAER ENGLEWOOD ELEMENTARY 2015/17
ANNE SMITH ENGLEWOOD ELEMENTARY SR 2015/17
ERIC AEPPLI FACILITIES SERVICES DEPT. SR 2016/18
BENNY BARNETTE FACILITIES SERVICES DEPT. 2016/18
DAVID BROWNING FACILITIES SERVICES DEPT. 2016/18
JOHN GRANT FACILITIES SERVICES DEPT. 2016/18
MELISSA FRALEY FRUITVILLE ELEMENTARY SR 2015/17
ANDREW JAFFEE FRUITVILLE ELEMENTARY 2015/17
HEIDI McWEENEY FRUITVILLE ELEMENTARY 2016/17
THERESA BUTLER GARDEN ELEMENTARY 2016/18
KATHERINE RULE GARDEN ELEMENTARY 2016/18
LISA SAUL GARDEN ELEMENTARY SR 2016/18
ROSANNE HARRIS GLENALLEN ELEMENTARY 2015/17
GAYLE HESKETT GLENALLEN ELEMENTARY 2015/17
AMY BALDWIN GOCIO ELEMENTARY 2016/18
LASLO BALLO GOCIO ELEMENTARY 2016/18
TIFFANY CERERO GOCIO ELEMENTARY SR 2016/18
DEBBIE BECK GULF GATE ELEMENTARY SR 2015/17
GINA HILL GULF GATE ELEMENTARY 2015/17
NIKOLE PEEK GULF GATE ELEMENTARY 2015/17
REBECCA BLACHETTA HERON CREEK MIDDLE 2016/18
STEPHANIE CORRIGAN HERON CREEK MIDDLE SR 2016/18
LISA RITCHIE HERON CREEK MIDDLE 2016/18
DEBORAH THERRIEN HERON CREEK MIDDLE 2016/18
DEBORAH MCCART LAKEVIEW ELEMENTARY 2016/18
AUDREY MCCOMB LAKEVIEW ELEMENTARY SR 2016/18
KIMBERLY DISNEY-GILLIS LAMARQUE ELEMENTARY 2016/18
GAIL HUNTLEY LAMARQUE ELEMENTARY 2016/18
JESSICA KNARR LAMARQUE ELEMENTARY 2016/18
KARI REECE LAMARQUE ELEMENTARY SR 2016/18
DIANE COY LANDINGS COMPLEX 2016/17
TIMOTHY GISSAL LANDINGS COMPLEX 2015/17
REX INGERICK LANDINGS COMPLEX 2015/17
JULIE ODENWELLER LANDINGS COMPLEX 2015/17
VICTORIA STILLO-GROSS LANDINGS COMPLEX SR 2015/17
CHARLES ALLEN LAUREL NOKOMIS SCHOOL 2015/17
SHARI DEMBINSKI LAUREL NOKOMIS SCHOOL SR 2015/17
CHRISTINA TWEED LAUREL NOKOMIS SCHOOL 2015/17
PATRICK CORY WILLIAMS LAUREL NOKOMIS SCHOOL 2015/17
HELEN LESTER MCINTOSH MIDDLE 2016/18
JANE MAYNARD MCINTOSH MIDDLE 2016/18
SCHELLY SHAUGHNESSY MCINTOSH MIDDLE SR 2016/18
KRISTI ALEXANDER NORTH PORT HIGH 2015/17
DEBORAH FITCH NORTH PORT HIGH 2015/17
SARAH GENTRY NORTH PORT HIGH 2015/17
CHRISTOPHER KNIGHT NORTH PORT HIGH SR 2015/17
KATE ROGERS-GIUFFRE NORTH PORT HIGH 2015/17
BENJAMIN BROWN OAK PARK SCHOOL 2016/18
CHARLOTTE PETROVICH OAK PARK SCHOOL  SR 2016/18
EDWARD WHITE OAK PARK SCHOOL 2016/18
MARK SPRAGUE OSPREY, INFORMATION SRVCS SR 2016/18
GLENN BUTTERS OSPREY, MATERIAL MGMT SR 2017/19
ERIC ECKBERG PHILLIPPI SHORES ELEMENTARY 2015/17
WILLIAM SARAZEN PHILLIPPI SHORES ELEMENTARY SR 2015/17
LAURA BANES-BRADLY PINE VIEW 2016/18
ROBERTO LAMELA PINE VIEW 2016/18
LINDA LYONS PINE VIEW SR 2016/18
JENNIFER REYKA PINE VIEW 2016/18
MARYBETH TORRES PINE VIEW 2016/18
JANET BALDWIN RIVERVIEW HIGH 2016/18
AMY EARL RIVERVIEW HIGH 2016/18
KEVYN FITZGERALD RIVERVIEW HIGH SR 2016/18
CONSUELA HUBBARD RIVERVIEW HIGH 2016/18
JASON MOCHERMAN RIVERVIEW HIGH 2016/18
TOMMY WATTS RIVERVIEW HIGH 2016/18
BERNARD ZIGGLER RIVERVIEW HIGH 2016/18
DONNA JUDGE SARASOTA HIGH 2015/17
AMY NYE SARASOTA HIGH SR 2015/17
LAURIE SASLOW SARASOTA HIGH 2015/17
CAROLYN DORR SARASOTA MIDDLE SR 2016/18
ANNE FRISINA SARASOTA MIDDLE 2016/18
DEBORAH HOUSTON SARASOTA MIDDLE 2016/18
DANIEL LUNT SARASOTA MIDDLE 2016/18
SAMANTHA GONZALEZ-ANZURES SOUTHSIDE ELEMENTARY 2015/17
LORRI PHILLIPS-ALBA SOUTHSIDE ELEMENTARY SR 2015/17
JEFFERY KAHLER SUNCOAST POLYTECH HIGH SR 2016/18
ANGELA CLARKE SUNCOAST TECHNICAL COLLEGE & VIRTUAL 2016/18
WILLIAM COSTELLO SUNCOAST TECHNICAL COLLEGE & VIRTUAL 2016/18
JIM PARRETT SUNCOAST TECHNICAL COLLEGE & VIRTUAL 2016/18
ROBERT SAUL SUNCOAST TECHNICAL COLLEGE & VIRTUAL SR 2016/18
DEBORAH MERKLEY TATUM RIDGE ELEMENTARY 2015/17
CAROL LEE SWEENEY TATUM RIDGE ELEMENTARY SR 2015/17
TERRI PLUMLEE TAYLOR RANCH ELEMENTARY 2016/18
MICHELE WALLACE TAYLOR RANCH ELEMENTARY SR 2016/18
KAREN DODD TOLEDO BLADE ELEMENTARY 2015/17
DIANNE PLATT TOLEDO BLADE ELEMENTARY SR 2015/17
TERESA DIXON TRANSPORTATION 17TH 2015/17
DONNA PAYTON TRANSPORTATION 17TH 2015/17
ALISON MISLOSKY TRANSPORTATION NP 2015/17
ETHEL FEREBEE TRANSPORTATION OSPREY SR 2015/17
ROGER FEREBEE TRANSPORTATION OSPREY 2015/17
PAMELA HAGUE TRANSPORTATION OSPREY 2015/17
BRENDA SHIMSHEA TRANSPORTATION OSPREY 2015/17
RHONDA SNYDER TRANSPORTATION OSPREY 2015/17
LESLIE FAETT TUTTLE ELEMENTARY 2015/17
DAVID MARSH TUTTLE ELEMENTARY  SR 2015/17
REBECCA MCNALLY TUTTLE ELEMENTARY 2015/17
TRACY HOGAN VENICE ELEMENTARY 2016/18
JACKIE RAMSAY VENICE ELEMENTARY SR 2016/18
KAREN BLACKBURN VENICE HIGH 2015/17
LAWRENCE BURKE VENICE HIGH SR 2015/17
WENDY DUNN VENICE HIGH 2015/17
JENNIFER KUHN VENICE HIGH 2015/17
EDWARD COYNE VENICE MIDDLE 2016/18
SUSAN MAAS-LYON VENICE MIDDLE SR 2016/18
KATHERINE BERRIOS WILKINSON ELEMENTARY SR 2016/17
TYQUITA HAMILTON WILKINSON ELEMENTARY 2016/17
BRIAN McCOMBIE WOODLAND MIDDLE 2015/17
LISA PHILLIPS WOODLAND MIDDLE 2015/17
CHRISTINE WONG WOODLAND MIDDLE SR 2015/17